Samsun’un ilk kitapçısı olarak 20 m2 lik bir mağaza ile Öztürk Kitabevi adıyla 1965 yılında temeli atılan firmamız, 1977 yılında Samsun’un En Büyük Kitabevi olarak SELAMET KİTAP KIRTASİYE adı ile ticari hayatına devam ederken, 2013 yılında aile şirketine dönüşerek 6 kat 3000 m2 lik iş yerimizde Samsun’un hatta bölgelerin en büyük kitap kırtasiye mağazası olarak müşterilerimize hizmet vermeye başladık.

          Firmamızın ilk kurucusu olan merhum babamızın; ticari ve sosyal hayatında nasıl olursa olsun kazanmak yerine, hak ederek kazanmak anlayışını prensip olarak benimseyip uygulaması, bizlere de bir vasiyet ve sorumluluk olarak kaldığı inancıyla, aynı prensibi ‘kalite, orijinal ürün ve uygun fiyat’ parolası ile bütünleştirerek 55. yılımıza ulaşmış olduk.

          Kitap sektöründe; kuruluş yılımızda Samsun’un ilk kitapçısı, devam eden yıllarda ise en büyük kitabevi olma unvanına sahip olan firmamız, fotokopi makinasını ilimize ilk getiren ve çalıştıran olarak fotokopi ve dijital baskı sektörünün de ilki ve öncüsü olmuştur ve yine sektördeki teknolojik gelişmeleri takip ederek, Samsun’a hatta bölgeye en son model baskı ve kopyalama cihazlarını ilk getiren yine firmamız olmuştur.

          Mağazadan devam ettiğimiz ticari faaliyetimizi, e-ticaret ile perçinlemek için; “hak ederek kazanmak”, “müşteri memnuniyeti” ve “az kârda bereket vardır” parolamızı www.selametim.com da da devam ettirmek üzere; sizlere “buyurun”,” hoş geldiniz” diyoruz.

          1965’den 2020’ye; 55 senedir bizleri yalnız bırakmayan, tercih eden, tavsiye eden, destekleyen tüm müşteri ve dostlarımıza teşekkür ediyor, birlikteliğimizin nice 55 yıllara ulaşmasını diliyoruz. Kalın sağlıcakla.

          Saygılarımızla