Satın aldığım ürün ne zaman kargoya verilecek?
Selametim.com olarak sizlere sunmuş olduğumuz ürünlerimizin kargo süresi 1 gündür. Bazı şehirlerimize ürünün ulaştırılması 2 veya 3 günü bulabilmektedir. Gün içinde(cumartesi dahil) saat 3 e kadar verilen ürün siparişleri aynı gün kargoya verilmektedir.

Birden fazla siparişim için tek Kargo Takip linki aldım, normal midir? 
Birden fazla siparişinizin tek kargo altında birleştirilmesi sonucu, teknik nedenlerle bir tek kargo takip linki almış olabilirsiniz.

Bulunduğum il için kargo ücretiniz nedir?
Selametim.com sitesinde satılan ürünler için belirlenmiş olan kargo ücretleri, Türkiye'nin tüm illeri için geçerli olup, kargo bedeli ürün detayında belirtilmektedir.

Kargo ücretleriniz nedir?
Kargo ücretleri üründen ürüne, değişiklik göstermekle beraber her bir ürün için uygulanan kargo ücreti, ödeme esnasında belirtilmektedir. Kargo ücreti, ürün fiyatından ayrı olup, siparişinizin son aşamasında ürün fiyatına eklenmektedir.  Ayrıca sitemizde 100 TL ve üzerinde ücretsiz kargo seçeneği de bulunmaktadır.

Siparişimin teslimatı aşamasında nelere dikkat etmeliyim?
Selametim.com olarak, hiçbir ürünün firmamızdan hasarlı olarak gönderimi yapılma ihtimali yoktur. Fakat niteliği itibariyle hassas ürünler de taşıma esnasında yaşanabilen düşme yada benzeri kazalardan veya hatalı kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu durumda siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda “Hasar Tespit Tutanağı” hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken önemli bir husus, kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır.Örneğin, “Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.“ gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem oluşturmaktadır.Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız.
Örneğin: "Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür." Ürün teslim alındıktan sonra, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.  Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz, bize bilgi vermenizi rica ederiz. Müşteri Hizmetleri Departmanımız size gereken desteği verecektir. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaşır ulaşmaz, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.Lütfen hasarlı ürünü iade ederken, hasarlı ürününü, size teslimatı yapan kargo firması ile bize gönderiniz. Örneğin; Aras Kargo ile elinize ulaşan hasarlı bir ürün için geri gönderimi yine Aras Kargo ile yapmalısınız, aksi hallerde ürünün kargo tazminleri sırasında problem yaşanmaktadır.

Adreste bulunamadığım için, kargom geri iade edilmiş. Ne yapmalıyım?
Adreste bulunamamanızdan dolayı iade edilen kargonuz hakkında, kitap@selamet.com.tr adresinden bize bilgi vermeniz durumunda, kargonuz yeniden adresinize yönlendirilmektedir.

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi. Ne yapmalıyım?
Sevkiyatı yapılan siparişlerin tamamı, faturalı bir şekilde kargo firmasına teslim edilmektedir. Hiçbir şekilde faturasız kargo çıkışı yapılmamaktadır.Faturanız, ürününüzün yer aldığı kolinin yada kargo poşetinin dış bölümünde bulunan şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı fatura size teslim edilmez ise, sitemizdeki "Bize Ulaşın" bölümündeki "İletişim Formu" aracılığı ile talep etmeniz durumunda, aslı gibidir kaşeli bir kopyası en kısa sürede adresinize gönderilecektir.

Kargomu şubeden kendim gidip teslim almak istiyorum. Mümkün müdür? 
Evet mümkündür. Ancak herhangi bir aksilik yaşamamak için, şubeye gitmeden önce irtibata geçmenizi ve şubeden teslim almak istediğinizi belirtmenizi önermekteyiz. Aksi halde siz şubede iken, ürün size teslim edilmek üzere teslimata çıkarılmış olabilir.