1965 yılında Öztürk Kitabevi adıyla merhum Ali Rıza Öztürk tarafından temeli atılan firmamız 1977’de Selamet  Kitap Kırtasiye tabela ismiyle şahıs firması olarak ticari faaliyetine devam ederken 2013 yılında Selamet Kitap Kırtasiye Basım Yayın Bilişim Teknoloji Dağ. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. ismiyle kurumsallaşma yolunda adımını atmıştır.

Merhum Ali Rıza Öztürk (Ali Hoca) kiraladığı Namık Kemal Caddesindeki 20 m2’lik işyerinde hangi işi yapayım diye düşünürken, Samsunumuzun ilçelerinden bir vatandaşın elindeki takvim kağıdıyla gelip “Hocam bu kitabı nasıl bulabilirim?” sorusu üzerine; Dini kitap satışı ile bugünkü Selamet Kitap Kırtasiye Ltd. Şti.’nin temelleri atılmış olup takvimler 1979 yılını gösterdiğinde ekonomik şartların gelişmesi, merhum babamızın dostlarının zorlaması ile Öztürk Kitabevi; bugünkü Samsun Büyükşehir Belediyesinin tarihi binası altında Selamet Kitap Kırtasiye tabela ismiyle Ali Rıza-Mustafa-Muammer Öztürk ortaklığı olarak yerini alarak zamanın şartlarında Samsun’un en büyük kitap mağazası olarak ün yaptı.

Samsun’a fotokopi makinasını ilk defa Öztürk Kitabevi olarak biz getirdik. Gelişen teknoloji ile kuru sistem diye anılan tonerli fotokopi makinasını da Selamet Kitap Kırtasiye olarak Samsun’da yine ilk defa biz hizmete soktuk.Teknolojideki yeni gelişmeleri takip ettiğimiz için Samsun’da; renkli fotokopi makinasını, kokusuz ozalit makinasını, proje fotokopi makinasını da ilk defa hizmete sokan Selamet Kitap Kırtasiye olmuştur.Böylelikle kitap-kırtasiye sektöründeki öncülüğümüze, fotokopi sektöründeki liderliğimiz de eklenmiş oldu.90’lı yıllara geldiğimizde Belediye Başkanlık binası altındaki mağazamız kitap, kırtasiye ve fotokopi işine dar gelmeye başlamıştı. İlklerin öncüsü olan firmamız; Samsunda yeni bir ilke daha imza atarak adeta alanlarında ihtisaslaşarak “Kitabın en ucuz satıldığı yer”  ve “Teknoloji, kalite, hizmet” parolasıyla Samsun’un en zengin çeşitli kitap, en sonmodel kopyalama makinaları ve kırtasiye mağazaları olarak işyeri sayımızı 2’ye çıkardık.

Samsun Büyükşehir Belediyesinin Saathane Meydanı düzenleme projesi çerçevesinde iki iş yerimizi de boşaltma talepleri üzerine, 2013 yılında Selamet Kitap Kırtasiye Basın Yayın Limited Şirketini kurarak, Samsun’da kırtasiye, kitap, dijital baskı sektörünün öncüsü olarak; 300 m2’yi aşan kırtasiye reyonlarımız, 600 m2’yi bulan kitap, 300 m2’ye yakın dijital baskı merkezimizle kafeterya, çocuk oyun alanı, erkek-bayan mescitleri, bebek bakım odası gibi sosyal imkanları olan toplam 1500 m2’yi geçen bir alanda, müşterilerimize; alışveriş yapmanın ve hizmet almanın zevkini yaşattığımıza inanıyoruz. Bütün işlerimizde rahmetli Ali Rıza hoca babamızın “kanaatkar olun” tavsiyesine uyarak, çok kar elde etmek yerine hak ederek kazanmayı prensip haline getirdik.  Orjinal ürün, bol çeşit, kaliteli hizmet ve ucuz fiyat politikamız müşteri memnuniyetini arttırmakta olup değerli müşterilerimizin takdir, tebrik ve destekleri bizi daha heyecanlandırıp, çalışma azmimizi ve şevkimizi arttırmaktadır.

Bize, Destek Hattı'ndan mesaj atarak veya destek kitap@selamet.com.tr adresine email yazarak ulaşabilirsiniz.

Adres: SELAMET KİTAP KIRTASİYE LTD. ŞTİ. Hançerli Mahallesi Necipbey Caddesi No:55/A İlkadım / SAMSUN